Teater

Teater Vanemuine

Vanemuise suure maja teatrisaalis on kasutusel uudse lahendusega helisageduslik induktsioonisüsteem ehk silmusvõimendi, mille abil on kuuldeaparaadiga inimesel võimalik helisid (kõnet, muusikat jne) paremini ja selgemini kuulda.
Kuigi paigaldatud süsteem katab kogu teatrisaali, on saalis kindlad tsoonid, kus seade kõige parema tulemuse annab. Vastava märgistusega saaliplaan on leitav siit: Saaliplaan ning ka Vanemuise teatri kassades. Silmussüsteemi kasutamiseks peab kuuldeaparaat olema varustatud vastava programmiga, mis võimaldab induktsioonivälja vastuvõttu. Neil vaegkuuljatel, kellel pole kuuldeaparaati või on selline, millel puudub silmusvõimendi kasutamise võimalus, on võimalik kasutada kõrvaklappe ning neid saab vajadusel küsida saaliteenindajalt.

Info:
Teater Vanemuine
Vanemuise 6, 51003 Tartu
piletiinfo 7 440 165
infotelefon 7 440 100
e-post: teater@vanemuine.ee
www.vanemuine.ee


Tallinna Linnateater

Põrgulavale on paigaldatud silmusvõimendussüsteem, mille abil on kuulmispuudega inimestel, kes kasutavad kuuldeaparaati, võimalik teatrilavastuste sõnalisest ja muusikalisest osast oluliselt parem aru saada. Silmussüsteemi kasutamiseks on vajalik silmuseprogramm kuuldeaparaadis. Vaegkuuljad, kelle kuuldeaparaadis seda programmi ei ole, saavad lasta selle paigaldada kuulmiskeskuses.
NB! Silmusvõimendussüsteem ei toimi Põrgulava esimeses reas. Tehnilistel põhjustel ei saa silmusvõimendussüsteemi sisse lülitada muusikalavastuste või kontsertide ajal või juhul, kui toimub lavastuse telesalvestus (neist üksikutest juhtudest teavitatakse publikut eelnevalt teatri kodulehel).

Info:
Tallinna Linnateater
Lai 23, 10133 Tallinn
e-post: linnateater@linnateater.ee
www.linnateater.ee
Valvelaua tel 665 0850, 665 0950
Kassa tel 665 0800

 

Eesti Draamateater

Eesti Draamateatri Suures ja Väikeses saalis on võimalik kuuldeaparaadiga inimestel kasutada induktsioonisilmust, mis on seotud saalis asuva helivõimendusega ja mis võimaldab vaegkuuljatel paremini kuulda laval toimuvat. Süsteemi kasutamiseks peab kuuldeaparaat olema varustatud vastava programmiga, mis võimaldab induktsioonivälja vastuvõttu ja teater annab omalt poolt vastuvõtja, mille saab etenduse ajaks kaela riputada. Vaegkuuljatel, kes ei kasuta kuuldeaparaati, on võimalus kasutada helivõimendit koos kõrvaklappidega. Induktsioonisilmuse ja kõrvaklappide saamiseks palume pöörduda enne etenduse algust publikuteenindaja poole. Paremini toimib induktsioonisilmuse kasutamine saalide eesosas ja lavale vaadates paremal pool saaliosas.

Eelnevalt broneerib piletid sobivasse istekohta ja vastab küsimustele teenindusjuht Kristin Viljamaa kristin.viljamaa@draamateater.ee, telefon 53 308 907.
Vaegkuuljatele kehtib erivajadustega teatrikülastajate soodustus -20% täispileti hinnast.
Rohkem infot teatri kohta: http://draamateater.ee/piletiinfo