29.november on heategude päev, mil toimuvad üle-Eestilised annetustalgud https://annetamistalgud.ee/

Eesti Vaegkuuljate Liit kutsub teid head tegema ja annetama Kuulmisbussi jõudmiseks oma kodukanti. Swedbank lisab kõikidele Ma armastan aidata keskkonnas talgupäeval (29.11.2021) tehtud annetustele omapoolse osa (sama palju või peaaegu sama palju). Vali sobiv pangalink ja annetuse suurus: https://www.armastanaidata.ee/annetan/tervis-ja-toimetulek/toeta-kuulmisbussi-joudmist-igasse-eestimaa-paika.

2021.a suvel õnnestus Eesti Vaegkuuljate Liidul Uno Taimla Fondi kaudu täita üks suur unistus – kogutud annetuste eest soetada väikebuss, mis kohandati ümber Kuulmisbussiks.  Kuulmisbuss on varustatud spetsiaalse aparatuuriga, mis võimaldab teha kuulmisteste ja pakkuda esmatasandi kuulmisnõustamist, aparaadi hooldust ka suurematest keskustest kaugemal asuvates paikades.

Aasta jooksul on Kuulmisbuss jõudnud juba 50 paika üle Eesti. Kuulmistesti on saanud teha 1379 inimest, neist ainult 14% kuulmine on olnud normi piires. 86% testitutel on soovitatud pöörduda täpsemate uuringute tegemiseks perearsti juurde ning antud nõu protsesside ja abisaamise võimaluste kohta. Hooldatud on 413 aparaati. Kuulmisbussis nõustavad esmatasandi kuulmisnõustajad, enamasti vabatahtlikud vaegkuuljad, kes on läbinud spetsiaalse koolitusprogrammi.  Selleks, et Kuulmisbuss jõuaks rohkemate abivajajateni, koolidesse, hooldekodudesse, päeva-keskustesse, ettevõtetesse, miks mitte ka üritustele, laatadele, on võimalik annetuste abil kaasa aidata.

Eesti Vaegkuuljate Liit on tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute nimekirjas ja järgib kogumise head tava – https://heakodanik.ee/annetuste-kogumise-hea-tava/

Suur tänu kõigile, kes annetustalgutel head teevad, nii Kuulmisbussi kui ka teistele ettevõtmistele panustades! #annetamistalgud @Annetamistalgud

Oleme südamest tänulikud kõikidele annetajatele!