Kokku toimub 4 koolitust:

  1. Esmatasandi kuulmisnõustaja baaskoolitus (kuni 15 inimest, 5 päeva, märts- aprill)
  2. Kuuldeaparaatide hooldaja ja teiste kuulmistehniliste abivahendite- rakenduste spetsialist (kuni 10 inimest, 5 päeva, mai-juuni)
  3. Kuulmisalase koolitaja koolitus (kuni 6 inimest, 2 päeva, september)
  4. Ligipääsetavuse eksperdi koolitus (kuni 4 inimest, 2- 3 päeva, september-oktoober)

Koolitused toimuvad meie Toompuiestee majas, kuulmiskeskustes, objektidel, kuulmispäevadel.

Nii baaskoolitusele kui ka sellele järgnevatel ekspertide koolitusele võtame vastu vaid piiratud arvu huvilisi.

Täiendkoolitusele võtame vastu neid, kes on baaskoolituse (kas nüüd algava või eelmise, mis toimus 2021 aastal) läbinud. Ehk siis baaskoolituse läbimine on kindlasti eelduseks järgmistele koolitustele.

Baaskoolitus toimub vahemikus aprill-mai ja selle pikkus on 60 akadeemilist tundi, mis sisaldab 5 koolituspäeva, kodutöid ja praktikumi. Koolitus toimub nädalavahetustel, esimesed koolituspäevad on 13.-14.aprillil. Täiendkoolitused toimuvad mais-juunis ja septembris-oktoobris.

Kui Sa tunned, et soovid aidata kuulmislangusega inimesi Eesti Vaegkuuljate Liidu (EVL) nõustamiskeskuse spetsialistina Kuulmisbussi tiimis või maakondliku kuulmisnõustajana, oled oodatud kandideerima koolitusele. Koolitusel osalemiseks peab Sul olema vähemalt keskharidus ning soovituslik eelnev kokkupuude sotsiaalvaldkonna ja kuulmislangusega inimestega.

Iga koolituse läbinuna saad:

  • tunnistuse, mis kinnitab, et oled läbinud baaskoolituse ja/või eksperttaseme koolituse
  • olla osa meeskonnast, kes töötab Eesti Vaegkuuljate Liidu nõustamiskeskuses sh Kuulmisbussis või maakondliku esmatasandi kuulmisnõustajana.

Koolitusele registreerumise vorm on siin: https://forms.gle/QSKSj8Rxd5NDor6Z9

Registreerimise tähtaeg on 29.veebruar 2024. Osalejatega võtab personaalselt ühendust EVL nõustamiskeskuse meeskond. Vajadusel viiakse kandidaadiga läbi intervjuu kas veebis või kontoris, ligipääsetavuse eksperdi puhul hinnatakse ka korrektse kirjakeele oskust (vajalik auditite kirjutamisel).

Iga koolitus maksab osalejale 100 € (projekti toetavad Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja EVL nõustamiskeskus, kogumaksumus on loomulikult oluliselt suurem).

Lisainfo: Külliki Bode
53 478 422
kylliki@vaegkuuljad.ee