Eesti Puuetega Inimeste Koja traditsiooniline aastakonverents toimub 2. detsembril 2015 Tallinnas, SpaceX südmuskeskuses Keevise 6 (Ülemiste ärilinnak).

Rahvusvahelisele puuetega inimeste päevale pühendatud konverents „Puudega inimesed kutse- ja kõrghariduses ehk mis saab peale põhikooli?“ peegeldab ja analüüsib Eestis toimuvat, keskendudes sellel aastal haridustemaatikale.

Eesti Puuetega Inimeste Koda tunnustab muuhulgas ka tublisid õppeasutusi ja õpetajaid, kes on olnud edukad õppijate kaasajad.

Eesti Puuetega Inimeste Koja aastakonverentsi ja tunnusauhinda tutvustav statuut märgib, et eesmärgiks on muuhulgas tunnustusauhinnaga „luua teemale ühiskonnas laiemat kõlapinda, toetudes juba olemasolevatele headele näidetele“, pidades silmas eelkõige kutse-, kõrg- ja täiendharidust.

Haridus on puudega inimesele võtmetähtsusega mitte ainult tööturul konkureerimise vaid ka sotsiaalsete suhete, eneseteostuse ja tervise vaatenurgast. Ühiskonna, kogukondade ja perede jaoks tähendab puudega inimeste kõrgem haridustase ning parem erialane ettevalmistus väiksemat koormust sotsiaalhoolekandele ning suuremat sotsiaalset sidusust.

Konverentsi kõnejuht on Margus Saar ja tunniplaan järgmine:

10:00 Saabume, kohaneme ja sõbruneme kohvilauas

10:30 Avame. Jevgeni Ossinovski, töö- ja terviseminister; Monika Haukanõmm, Eesti Puuetega Inimeste Koja juhatuse esimees ja Riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimees

10:35 Teeme tööd. Räägime, kuulame ja mõtleme hariduslike erivajadustega õppijatest kutsehariduses ning üleminekust põhikoolist kutsekooli. Ettekanded:

 • HEV õppijate üleminek põhikoolist kutsekooli – Tiina Kallavus, Tartu Herbert Masingu kooli diektor
 • Kutsehariduse võimalustest HEV õppijatele – Mari Tikerpuu, Haridus ja Teadusministeeriumi kutseosakonna peaekspert ja Agnes Pihlak, SA Innove hariduslike erivajaduste peaspetsialist
 • Toimetulekukooli lõpetajad kutseõppes – Huko Laanoja, Maarja küla/Räpina aianduskool

Paneelarutelu: Jegveni Ossinovski (kinnitamisel); Mari Rull, Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuse direktor;Aleksandr Bazarov, Tallinna Teeninduskooli vilistlane; Huko LaanojaTiina Kallavus.

12:00 Kohvitame ja pauseerime.

12:25 Teeme tööd. Kõneleme, kuulame ja arvame erivajadustega tudengitest kõrghariduses. Ettekanded:

 • Ülevaade erivajadustega õppijate võimalustest kõrghariduses – Janne Pukk, Haridus- ja Teadusministeeriumi kõrghariduse osakonna peaekspert
 • Kõrgkooliõpingu tähendus puudega inimestele, magistritöö tulemused – Anneli Habicht, Eesti Puuetega Inimeste Koja tegevjuht
 • Erivajadustega õppur kõrghariduses – Sven Kõllamets, Tallinna Tehnikaülikooli erivajadustega tudengite nõustaja

Paneelarutelu: Jakob Rosin, Tallinna Ülikooli tudeng; Liana Martin, Tartu Ülikooli erivajadustega tudengite nõustaja, Katrina Koppel, Eesti Üliõpilaskondade Liidu juhatuse aseesiisik; Janne Pukk, Sven Kõllamets.

13:45 Teeme meeltele pai – süntesaatoril musitseerib Jakob Rosin. Visuaalset naudingut pakuvad kolm näitust.

14:15 Einestame heas seltskonnas

14:45 Tunnustame. Eesti Puuetega Inimeste Koja haridusteemaliste aastaauhindade üleandmine – Monika Haukanõmm. Lõunasöök jätkub koogiga!

15:45-16:00 Sulgeme ja asume koduteele

Konverentsi külastajatel on võimalus pauside ajal tutvuda kolme näitusega:

 • Ajakirja Vaimupuu vaimupuudega inimeste fotokonkursi „Sõprus“ näitus
 • Tallinna ja Harjumaa Puuetega Naiste Ühingu fotonäitus “Imeliste naiste fotosessioon
 • 2014 novembris Garage48 publikulemmiku tiitli võitnud veebiplatvormi Helpific ja JCI Eesti Ettevõtlike Noorte Koja installatsioon “Piirideta elu”

Konverentsi toimumispaik on ligipääsetav.

NB! Kahjuks ei saa me pakkuda kirjutustõlget. Paigaldatud on silmuskontuur. Konverentsil on vabatahtlikena abis Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuse õppijad.

Konverentsiruumides küsige abi konverentsi korraldajatelt, kes kannavad EPIKoja nimesilte!

 

Asukoht

Foto toimumiskohast:

Spacex

Palun jälgige konverentsile suunavaid kollaseid lippe, kirjaga Spacex.

 

SpaceX sündmuskeskusse kohalesaamise kaart

Sündmuskeskus asub Tallinnas Ülemiste City linnakus Keevise 6.

Asukoha skeem 1

 

 

Asukoha skeem 2

 

Toimumiskoha kodulehekülg http://www.spacex.ee/

 

 • Oma transpordiga tulles tuleb sõita Suur-Sõjamäe tänavale ja pöörata Suur-Sõjamäe tänavalt Keevise tänavale.
 • Tartu poolt tulijad peavad pöörama peale Ülemiste kaubanduskeskust paremale Suur-Sõjamäe tänavale.

NB! Sündmuskeskuse SpaceX sissepääs on tähistatud kollase lipuga. Samas majas asub restoran Viktoria.

 

Ühistransport sündmuskeskusesse SpaceX

 • Linnaliini bussid nr 7, 15, 45 ja 65. Peatus: Dvigateli ja Lõõtsa.

Busside sõidugraafikud leiad veebiaadressilt soiduplaan.tallinn.ee.

 • Trammid nr 2 ja nr 4. Peatus Majaka põik. Seejärel suunduda üle jalakäijate silla, kust Ülemiste Citysse on 320 meetrit.
 • Ülemiste City buss:
  Ülemiste City käivitas 2007. aastal linnaku töötajatele oma bussiliini. Buss sõidab marsruudil: Tammsaare tee, Siili (Sõpruse pst), Taksopark (Kristiine Keskuse ees), Vabaduse Väljak, Kunstiakadeemia, Autobussijaam (Tartu mnt), Ülemiste City.
 • Rongiliin Tallinn-Aegviidu, Tallinn-Tartu, Tallinn-Narva. Maha tulla rongipeatuses „Ülemiste jaam“.

 

Parkimine sündmuskeskuse SpaceX läheduses

 • Invaparkimine on korraldatud tasuta Spacex sündmuskeskuse ees. Teistel on võimalus kasutada piirkonna tasulisi parklaid.
 • Sündmusekeskuse kõrval, Keevise tn 4a, 5, 6 ja Lennujaama tee 5, asub Europark’i parkimisala. Parkimistsoon on EP85. Parkimine on tasuline, 2 tundi tasuta, fikseerides parkimise algusaja kellaga. Tariif iga alustatud 30 minuti eest 0,5 €; 6 €/24h.
 • Ülemiste City linnakus asuvad suured autoparklad (parkimisala EP 90), mis mahutavad kokku ligi 2000 sõiduautot. Linnaku külalistele on parkimiskellaga parkimine EP 90 parkimisalal 2 h tasuta. 
Tariif iga alustatud 30 min 0,5 €; 3 €/24h.
 • Sündmuskeskusest 200m kaugusel asub Ülemiste Keskuse parkimismaja (sissepääs Suur-Sõjamäe teelt), kus on kohti enam kui 600-le autole ning seal on parkimine tasuta. Tasuta on ka parkimine Ülemiste keskuse ees laiuvas väliparklas.
 • Valukoja parkimismajas (Valukoja 4C) on tasuline parkimine. Tariif on iga alustatud 30 minuti eest 1 € ja 24 h – 13 €.

Korraldaja jätab endale õiguse teha tunniplaanis muudatusi!

Lisainfo: epikoda@epikoda.ee või tel 661 6614