Laupäeval, 7.jaanuaril andsid Eesti Vaegkuuljate Liidu juhatus koos aktiivsete liikmetega üle Selge Kõneleja auhinnad kolmele laureaadile.

Esimesena anti väärikas auhind üle Urmas Vainole, kes valiti Selgeks kõnelejaks telesaatejuhtide kategoorias. Urmas Vaino võttis vaegkuuljate delegatsiooni vastu Telemajas, kus ta tegi külalistele ka väikese ringkäigu. Kauaaegne Terevisiooni saatejuht oli väga liigutatud, et ta selle au osaliseks sai ning ta lubas ka edaspidi selgele kõnelemisele tähelepanu pöörata.

Teiste laureaatidega kohtusid vaegkuuljad Eesti Puuetega Inimeste Koja majas, kus Selge Kõneleja auhinnad anti välja parimale raadiosaatejuhile ning teatrinäitlejale. Pille Minev, kes teeb hommikusaateid raadios StarFM ja Märt Avandi, kelle koduteatriks on Pärnu Endla, olid väga rõõmsad toredate auhindade saamise üle. Iga Selge Kõneleja sai väikese kullakarva kõneleja kuju, kuhu on graveeritud ka laureaadi nimi. Lisaks kingiti igale võitjale ka meepurgike ja kurgutee. Pille Minev ja Märt Avandi jäid vaegkuuljatega mitmeks tunniks vestlema ning vastasid heameelega kohaletulnute küsimustele.

Eesti Vaegkuuljate Liidul on väga hea meel, et Selge Kõneleja auhindu on jagatud juba neljandat aastat nendele inimestele, kes on tõepoolest suurepärase diktsiooni ja selge kõneviisiga. Selgelt kõnelemine on oluline kõigile, mitte ainult kuulmislangusega inimestele ning seepärast valisid selgeid kõnelejaid nii vaegkuuljad kui ka normkuulmisega inimesed. Ka sel aastal jätkatakse traditsiooni ning aasta lõpus valitakse Selged Kõnelejad nende hulgast, kelle kõne selgus on väärt tunnustamist ja esiletõstmist.