Pressiteade.

Eesti Vaegkuuljate Liit tähistab reedel, 18. mail 2018 piduliku konverentsiga oma organisatsiooni 25. tegevusaasta täitumist Eesti sajandal sünniaastal.

Eesti Vaegkuuljate Liit korraldab 18.05.2018 a. Viljandis, Pärimusmuusika Aidas, Tasuja pst.6  kell  12 -18 piduliku konverentsi, kus osalevad  vaegkuuljate organisatsioonide esindajad, koostööpartnerid Eestist ja välismaalt.

Konverentsi avab sotsiaalkaitseminister Kaia Iva, ettekannetega esinevad riigikogu liikmed Jüri Jaanson ja Helmen Kütt, Eesti Vaegkuuljate Liidu esinaine Külliki Bode, ligipääsetavuse ekspert, Eesti Vaegkuuljate Liidu Nõukoja esimees Teet Kallaste.

Käsitletavad teemad:

  • Subtiitrite vajalikkus kuulmispuudega inimestele
  • Silmusvõimendussüsteemid teatrites ja muudes asutustes, ligipääsetavus
  • Kirjutustõlketeenus, mis see on ja kuidas seda tellida?
  • Kuulmisbuss- mobiilne kuulmisnõustamine

Silmapaistva tegevuse eest tunnustatakse laureaate Eesti Vaegkuuljate Liidu teenemärgi ja tänukirjaga ning tänatakse koostööpartnereid. Eesti Vaegkuuljate Liidu Teenetemärk on organisatsiooni kõrgeim autasu, mis antakse välja esimest korda.

Eesti Vaegkuuljate Liit (EVL) on asutatud 6. märtsil 1993. aastal, Tallinnas. Kuni 2005. aastani kandis nime Eesti Vaegkuuljate Ühing (EVKÜ).

EVL ühendab  17 liikmesorganisatsiooni, milledesse on liitunud  üle 1200 kuulmispuudega inimese. Põhieesmärgiks on vaegkuuljate toimetuleku parandamine, liikmesorganisatsioonide  tegevuse koordineerimine ja toetamine, olla koostööorganiks liikmesühingute, riigi ning omavalitsuste vahel.

 

Lisainfo:
Külliki Bode
Eesti Vaegkuuljate Liidu esimees
e-post: kylliki@vaegkuuljad.ee
tel. 53 478 422

 

Koostaja:
Katrin Lapina
e-post: katrin@vaegkuuljad.ee