Tänavu juba 15. sünnipäeva tähistav Eesti suurim laste- ja noortefilmide festival JUST FILM toimub 13.-22. novembrini. Kümne päeva pikkust filmimaratoni on võimalik nautida kinodes üle Tallinna.

Juba teist aastat järjest on võimalik Just Filmi raames näha kirjeldustõlkega filme. Kirjeldustõlkega eriseanss nägemispuudega kinokülastajale! Kirjeldustõlge kirjeldab filmis dialoogide vahel olevat visuaalset pilti. Seanss pakub ka nägijale uut moodi filmimaailma tajumist, kasutades silmaklappe või salli silmade katmiseks ning kuulates kirjeldustõlget. Seega on seansile oodatud kõik!

Joonisfilm ADA+OTTO kirjeldustõlge on valminud Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi ning PÖFFi koostöös eelmisel aastal festivalil kogutud annetuste eest.

Tänaseks on annetajate toel valminud kirjeldustõlked multifilmidele „Lotte ja kuukivi saladus“ ja „Ada ja Otto“, ning tänu annetajatele valmivad kirjeldustõlked ka joonisfilmidele „Lepatriinude jõulud“ ja „Lotte reis Lõunamaale“.

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond ja PÖFF koguvad ka sel aastal annetusi nägemispuudega laste jaoks kirjeldustõlke tegemiseks.
Ostes PÖFFi müügipunktidest kunstnik Meru joonistatud kleebiseid ja kõrvarõngaid, toetad samuti Eesti nägemispuudega lapsi ning võimaldad veelgi enamate kirjeldustõlgete loomist armastatud joonisfilmidele.

Joonisfilmile LEIUTAJATEKÜLA LOTTE on kirjeldustõlke teinud MTÜ Kakora.

Lisainfo: www.justfilm.ee