Fondi tutvustus: Uno Taimla nimeline fond

Fondi eesmärk on Eesti vaegkuuljate toetamine ja organisatsioonilise koostöö arendamine. Uno Taimla, kelle järgi fond nime sai, oli mees, kes asutas vaegkuuljate organisatsioonid ja võitles kuulmispuudega inimeste heaolu eest aastakümneid. Tema elutöö jätkamiseks soovivad Eesti Vaegkuuljate Liit ja Uno Taimla perekond vastloodud fondi kaudu koguda raha kuulmispuuetega inimeste toetamiseks. Fondi kogutud raha kasutatakse sihtotstarbeliselt vastavalt kinnitatud statuudile ning selle kasutamine on läbipaistev ning avalik.

Täname kõiki, kes on juba praegu fondi annetanud! Teie toetus on meile väga oluline. 

Annetada saab Ma armastan aidata keskkonna kaudu

Anneta raha või boonuspunkte tervisevaldkonnale Ma armastan aidata annetuskeskkonnas.

Otse Eesti Vaegkuuljate Liidu arveldusarvele

Oleme tänulikud igaühe toetuse eest. Fondi saab annetusi teha pangaülekande teel, Swedbanki konto nr: EE742200221050525437, makse saaja Eesti Vaegkuuljate Liit, selgituseks võib kirjutada näiteks “Annetus vaegkuuljatele“. Kui soovite annetuse eest tulumaksu tagasi saada, märkige selgitusse ka oma isikukood. Annetada saab ka sularahas Eesti Vaegkuuljate Liidu kontoris, selleks on seal olemas spetsiaalne annetuskast. NB! Makse saaja ei ole fond vaid “Eesti Vaegkuuljate Liit”

Fondi eesmärk: Koguda raha kuulmisbussi jaoks

Eesti Vaegkuuljate Liit plaanib käiku anda Kuulmisbussi. Kuulmisbuss toob kuulmise mõõtmise, abivahendid, kuulmisega seotud teenused ja info igasse Eestimaa külasse ja iga abivajajani. Tahame kuulmisbussi kasutada ka selleks, et koguda statistikat ja teha skriininguid erinevate sihtrühmade (eriti koolinoorte, “kõrvaklapipõlvkonna”) seas.

Kuulmisbussi on sisse ehitatud nõustamiskabinet, kus saab teha ka kuulmisuuringuid (audiomeetrilist uuringut ehk audiogrammi). Audiogrammi teeb kogemustega ja spetsiaalse väljaõppe saanud meditsiinilise haridusega inimene.

Kuulmisbussis saab nõuandeid erinevate abivahendete ning nende kasutamise kohta ning osta kuulmistarvikuid. Kuulmisbuss aitab jagada teavet kuulmisprobleemide ennetamiseks, nende märkamiseks ning annab nõu, kuidas vaegkuuljaga paremini suhelda. Loe lähemalt kuulmisbussist

Täname annetuse eest meie hõbesponsoreid:

Andrus Helenurm, Birgitta Samuelsson, Carl Richard Pucci, Diana Legušs, Ene Oga, Epp Alatalu, Eva-Maare Jaeski, Helen Ruul Kristensen, Henri Ruul, Järvamaa Vaegkuuljate Ühing, Johannes Siidra, Kadi Särgava, Kai Põldvee-Mürk, Kaia-Liisa Jõesalu, Katrin Lapina, Kristo Roosileht, Külliki Bode, Leo-klubi Laagri, Mait Liivapalu, Merike Freienthal, Merle Arro, Monika Heinmaa, Ove Pärn, Pärnu Vaegkuuljate Ühing, Pille Ruul, Piret Aus, Põlva Vaegkuuljate Ühing, Riina Piigli, SA Ugala teater, Saaremaa Vaegkuuljate Ühing, Sirje Küttis, Sven Gustav Ankar, Swedbank, Tartu PIK, Tartumaa Vaegkuuljate Ühing, Tallinna ja Harjumaa Vaegkuuljate Ühing, Tiiu Rinaldo, Tom Rüütel, Üllar Maikalo, Ülle Jaansalu, Uno Aava, Urmi Sinisaar, Valga Vaegkuuljate Ühing, VDNR suveseminaril osalejate annetused, Võrumaa Vaegkuuljate Ühing

Südamlik tänu ka kõikidele anonüümsetele annetajatele!