Anneta fondi

Uno Taimla nimeline fond

Fondi eesmärk on Eesti vaegkuuljate toetamine ja organisatsioonilise koostöö arendamine. Uno Taimla, kelle järgi fond nime sai, oli mees, kes asutas vaegkuuljate organisatsioonid ja võitles kuulmispuudega inimeste heaolu eest aastakümneid. Tema elutöö jätkamiseks soovivad Eesti Vaegkuuljate Liit ja Uno Taimla perekond vastloodud fondi kaudu koguda raha kuulmispuuetega inimeste toetamiseks. Fondi kogutud raha kasutatakse sihtotstarbeliselt vastavalt kinnitatud statuudile ning selle kasutamine on läbipaistev ning avalik.

Statuut: Eesti Vaegkuuljate Liidu Uno Taimla fondi statuut (PDF).

Oleme tänulikud igaühe toetuse eest. Fondi saab annetusi teha pangaülekande teel, Swedbanki konto nr: EE742200221050525437, makse saaja Eesti Vaegkuuljate Liit, selgituseks võib kirjutada näiteks “Annetus vaegkuuljatele“. Kui soovite annetuse eest tulumaksu tagasi saada, märkige selgitusse ka oma isikukood. Annetada saab ka sularahas Eesti Vaegkuuljate Liidu kontoris, selleks on seal olemas spetsiaalne annetuskast.

NB! Makse saaja ei ole fond vaid “Eesti Vaegkuuljate Liit”

Täname kõiki, kes on juba praegu fondi annetanud! Teie toetus on meile väga oluline.

Eesti Vaegkuuljate Liit MTÜ järgib kogumise head tava.

Anneta kuulmisbussi jaoks

Eesti Vaegkuuljate Liit plaanib käiku anda Kuulmisbussi. Kuulmisbuss toob kuulmise mõõtmise, abivahendid, kuulmisega seotud teenused ja info igasse Eestimaa külasse ja iga abivajajani.

Tahame kuulmisbussi kasutada ka selleks, et koguda statistikat ja teha skriininguid erinevate sihtrühmade (eriti koolinoorte, “kõrvaklapipõlvkonna”) seas. Kuulmisbussi on sisse ehitatud nõustamiskabinet, kus saab teha ka kuulmisuuringuid (audiomeetrilist uuringut ehk audiogrammi).

Kuulmisbussis saab nõuandeid erinevate abivahendete ning nende kasutamise kohta ning osta kuulmistarvikuid. Kuulmisbuss aitab jagada teavet kuulmisprobleemide ennetamiseks, nende märkamiseks ning annab nõu, kuidas vaegkuuljaga paremini suhelda.

Loe lähemalt kuulmisbussist.