Annetus “Ma armastan aidata” kaudu

Anneta annetuskeskkonnas: „Ma armastan aidata.”

Annetus pangaülekandega

Uno Taimla fondi saad otse annetada tehes ülekande:
Saaja: Eesti Vaegkuuljate Liit
Swedbank: EE742200221050525437
LHV: EE677700771003762946
SEB: EE241010220278909224
Luminor: EE301700017004662615
Coop Pank: EE644204278630809108
Selgitus: Annetus vaegkuuljatele ja/või isikukood, kui soovite annetuse pealt tulumaksu tagasi saada.

Fondi ajalugu

Fondi eesmärk on Eesti vaegkuuljate toetamine ja organisatsioonilise koostöö arendamine. Uno Taimla, kelle järgi fond nime sai, oli mees, kes asutas vaegkuuljate organisatsioonid ja võitles kuulmispuudega inimeste heaolu eest aastakümneid. Tema elutöö jätkamiseks soovivad Eesti Vaegkuuljate Liit ja Uno Taimla perekond vastloodud fondi kaudu koguda raha kuulmispuuetega inimeste toetamiseks. Fondi kogutud raha kasutatakse sihtotstarbeliselt vastavalt kinnitatud statuudile ning selle kasutamine on läbipaistev ning avalik.

Täname kõiki, kes on juba praegu fondi annetanud! Teie toetus on meile väga oluline.

Uno Taimla Fondi annetiste kasutamine

Alates aastast 2016 alustas Eesti Vaegkuuljate Liit annetuste kogumisega Uno Taimla Fondi vaegkuuljate elukvaliteedi ja ligipääsetavuse parandamiseks. 2018.a.käivitasime sihtotstarbelise annetuste kogumise Kuulmisbussi saamiseks. Aastal 2021 suve algul soetas Eesti Vaegkuuljate Liit annetajate abiga väikebussi, mis kohandatud ümber Kuulmisbussiks.

TÄNU ANNETUSTELE OLEME SAANUD:

 • Kuulmisbussi ja aparatuuri kuulmistestide tegemiseks
 • ehitada Kuulmisbussile helikindlad seinad, mis summutaksid kuulmistesti tegemist segava välismüra
 • tagada ligipääs liikumispuudega inimesele, kes kasutavad liikumiseks erinevaid abivahendeid
 • soetada seintega välitelgi Kuulmisbussi juures olevaks nõustamisalaks
 • luua teavitusmaterjale
 • aidata 2109 inimest 39 erinevas Eestimaa paigas (2022.a jooksul).

Kuulmisbussi esmatasandi kuulmisnõustajatelt abisaajatest 86% suunati täiendavatele kuulmisuuringutele. Ainult 14% testitutest polnud kuulmisega probleeme.

Enamik inimesi tegi Kuulmisbussis kuulmistesti esimest korda elus.

MIDA PEAKS ANNETAJA TEADMA?

MTÜ Eesti Vaegkuuljate Liit on liitunud ka Vabaühenduste Liidu ANNETUSTE KOGUMISE HEA TAVAGA. Annetuste heast tavast saab lähemalt igaüks lugeda SIIT.

MTÜ Eesti Vaegkuuljate Liit on kantud tulumaksusoodustusega organisatsioonide nimekirja, mis tähendab, et eraisik saab igalt annatuselt taotleda tulumaksu tagasi (annetajate isikukood ja annetussumma edastatakse meie poolt Maksu- ja Tolliametile ning see kajastub eeltäidetud tuludeklaratsioonis).

Ettevõtjatele teadmiseks, et annetatud summa on tulumaksusoodustusega kuni 10% aasta kasumist või 3% sotsiaalmaksuga maksustatavast summast ettevõtja enda valiku alusel. MTÜ Eesti Vaegkuuljate Liit edastab andmed Maksu- ja Tolliamaetile 1. veebruariks majandusaastale järgneval aastal.

Saadud annetuste kohta esitab Eesti Vaegkuuljate Liit Maksu- ja Tolliametile aruande (INF4 – Saadud kingituste ja annetuste deklaratsioon) iga aasa 1. veebruariks.

Saadud annetuste kasutamise kohta esitab Eesti Vaegkuuljate Liit Maksu- ja Tolliametile aruande (INF9 – Kingituste ja annetuste ning muude tulude kasutamise deklaratsioon) iga aasta 1. juuliks.

KUIDAS SAAD MEID RAHAKOGUMISEGA AIDATA?

 • Vormistades püsikorralduse lepingu või tehes ühekordse annetuse Eesti Vaegkuuljate Liidu pangakontole EE742200221050525437. Meile tehtud annetused on tulumaksuvabad.
 • Kutsudes üles oma sõpru/tuttavaid/sugulasi tegema annetusi meile erinevate tähtpäevade kingituste asemel hoopis annetusi tegema või miks mitte, paluda lilli mitte tuua ja see raha annetada 😊
 • Ma armastan aidata annetuskeskkonna kaudu. Eesti Vaegkuuljate Liidule saab ka läbi Ma armastan aidata annetuskeskkonna teha annetusi. Annetuskeskkonnas on sul võimalik teha püsiannetus, ühekordne annetus, luua enda annetusalgatus Swedbank, SEB, ÖHV, Luminor ja Coop pangalinkide kaudu. https://www.armastanaidata.ee/annetan/tervis-ja-toimetulek/kuulmisbuss-esmatasandi-kuulmisabi-noortest-eakateni-2
 • Annetustalgutel osaledes. Kord aastas novembrikuu lõpus toimub annetustalgud (www.annetamistalgud.ee). Annetustalgude ajal saab iga soovia valida omale sobiva organisatsiooni (võib ka mitu) ja saab toetada nende tegevust omale jõukohases annetusega. Annetustalgute päeval tehtud annetusi võimendab Swedbank omalt poolt lisades Ma armastan aidata annetuskeskkonnas tehtud igale toetustele oma osa. Nii muutub sinu 10- või 20-eurone annetus poole suuremaks abiks.

KUHU ANNETATUD RAHA KASUTAME?

Kogume annetusi selleks, et Kuulmisbuss koos esmatasandi kuulmisnõustajatega jõuaks

 • nii noorteni koolides kui eakateni päevakeskustes ning hooldekodudes
 • eestimaalasteni erinevates piirkondades, pakkudes võimalust testida oma kuulmist ja teha aparaadihooldust.
 • jagada kogemusi ning teavet abi saamise võimaluste ja protsesside kohta.

Annetuste eest loome, valmistame ja jagame teavitusmaterjale, teeme kuulmisteste ja aparaadihooldust korvates esmatasandi kuulmisnõustaja tööpäeva 32 €/bruto, anname bussile kütust ja hoolt ning korraldame kuulmisalaseid infopäevi.

STATISTIKA

Aasta Annetused kokku Väljamaksed Selgitused
2016 804,50 300 matusetoetus
2017 223,37 0
2018 1461 0
2019 5085 0
2020 16778 0
2021 12217 23913 Väikebussi ost, tehnilise aparatuuri ning Kuulmisbussiks ümberehitamise kulud. Teavitusmaterjalid. Kuulmisnõustamised kuulmisbussiga 6 kohas Eestimaal.
2022 7877 19868 Bussi helikindlaks, soojapidavamaks ja valgemaks tegemine, nõustamisala välitelgi soetamine. Bussi tehnilised hooldustööd, kindlustus, kütusekulu. Teavitus. Kuulmisnõustamised, kuulmispäevad Kuulmisbussiga 35 erinevas kohas Eestimaal.
kuni 30.10. 2023 12083 9112 Kuulmisnõustamised Kuulmisbussiga 15 erinevas Eestimaa kohas. Audiomeeter Läänemaale.Teavitustööd. Bussi tehnilised hooldustööd, kindlustus, kütusekulu.

Eesti Vaegkuuljate Liidu tegevust saab toetada endale kõige meelepärasemal viisil. Oleme tänulikud nii igakuise ülekande kui ühekordse rahalise annetuse eest!

Sinu heategu jõuab Kuulmisbussi ja esmatasandi kuulmisnõustajate kaudu otse Eestimaa inimestele.

KUULMISBUSS

Loe lähemalt kuulmisbussi kohta, tutvu graafikuga ning soovi korral broneeri kuulmisbussi külastuse aeg!

Täname annetuse eest meie hõbesponsoreid:

Andrus Helenurm, Birgitta Samuelsson, Carl Richard Pucci, Diana Legušs, Ene Oga, Epp Alatalu, Eva-Maare Jaeski, Helen Ruul Kristensen, Henri Ruul, Järvamaa Vaegkuuljate Ühing, Johannes Siidra, Kadi Särgava, Kai Põldvee-Mürk, Kaia-Liisa Jõesalu, Katrin Lapina, Kristo Roosileht, Külliki Bode, Leo-klubi Laagri, Mait Liivapalu, Merike Freienthal, Merle Arro, Monika Heinmaa, Ove Pärn, Pärnu Vaegkuuljate Ühing, Pille Ruul, Piret Aus, Põlva Vaegkuuljate Ühing, Riina Piigli, SA Ugala teater, Saaremaa Vaegkuuljate Ühing, Sirje Küttis, Sven Gustav Ankar, Swedbank, Tartu PIK, Tartumaa Vaegkuuljate Ühing, Tallinna ja Harjumaa Vaegkuuljate Ühing, Tiiu Rinaldo, Tom Rüütel, Üllar Maikalo, Ülle Jaansalu, Uno Aava, Urmi Sinisaar, Valga Vaegkuuljate Ühing, VDNR suveseminaril osalejate annetused, Võrumaa Vaegkuuljate Ühing

Südamlik tänu ka kõikidele anonüümsetele annetajatele!