Juba seitsmendat aastat valib Eesti Vaegkuuljate Liit telesaatejuhtide, raadiosaatejuhtide ja teatrinäitlejate hulgast Selgeid Kõnelejaid. Selge kõneleja on see, kes räägib ilusas ja arusaadavas eesti keeles ning kelle kõnest on saavad aru nii kuuljad kui ka vaegkuuljad.

Selge Kõneleja valimise korraldame seekord kahes osas. Esimeses osas kogume kandidaatide nimesid, kes võiksid saada Selgeks Kõnelejaks, teises osas korraldame hääletuse esitatud nimede vahel.
Esimene osa ehk kandidaatide nimetamine on avatud, palume lahkesti nimetada oma lemmikuid siit: Selge Kõneleja 2019 kandidaatide nimetamine

Küsitluses saate märkida ka neid nimesid, kelle kõnest te väga hästi aru ei saa. Ebaselgeid kõnelejaid me avalikult välja ei reklaami, küll aga anname neile personaalselt märku ja oleme valmis neid ka nõustama, kuidas selgemini rääkida 🙂

Esimene osa kestab 28.11- 9.12.2019. Teise osa ehk hääletusvooru avame 11.detsembril, sulgeme 22.detsembril. Seejärel avaldame võitjate nimed ning järgmise aasta alguses anname neile pidulikult üle ka auhinnad.

Kõikide seas, kes teevad ettepanekuid ja osalevad ka hääletusvoorus, loosime välja põnevaid auhindu.

Meeldetuletuseks ka eelmiste aastate Selged Kõnelejad:

2013 Mihkel Kärmas
2014 Marko Reikop, Owe Petersell
2015 Anu Välba, Märt Treier, Helgi Sallo
2016 Urmas Vaino, Pille Minev, Märt Avandi
2017 Margus Saar, Allan Roosileht, Luule Komissarov
2018 Joonas Hellerma, Neeme Raud, Ülle Lichtfeldt

Ja nüüd kohe kandidaate nimetama! Küsitlus on siin: Selge Kõneleja 2019 kandidaatide nimetamine

Eesti Vaegkuuljate Liidu juhatus