3. märtsil tähistatakse üle maailma kuulmispäeva! Eesti Vaegkuuljate Liit (EVL) kutsub sindki tasuta kuulmispäeva e-lõunale, mis toimub 3. märtsil kell 12.30 Zoomis. Registreeri ennast meie kuulmispäevale.

Kergitame natuke saladuse loori kuulmise ja kuulmislanguse teemalt ning saame spetsialistidelt häid nõuandeid.

Kas tead, et kontserdilt võib kaasa saada lisaks muusikaelamusele ka eluaegse kuulmiskahjustuse? Või – kui Sulle tundub, et inimesed on pomisema hakanud, nii et ei saa neist enam hästi aru, siis võid olla hoopis Sina ise see, kelle kuulmine on nõrgenenud. Tänapäeval on kuulmise langus sagenev tervisehäda üha nooremate seas – sellele tasub tähelepanu pöörata! Mida siis teha, et kuulmisteravuse langust ennetada?

EVL-i kuulmispäeva e-lõunal anname vihjeid lihtsatele kuulmistestidele ja arutleme, kuidas kuulmise halvenemist ära tunda ja kuskohast saab abi. Räägime, kuidas ennetada kuulmisteravuse langust, mida meie kõrv üldse suudab ja miks ta vahel enam ei suuda ning muudki huvitavat! Lisaks saab teada, kellel ja millal on võimalik osaleda EVL-i esmatasandi kuulmisnõustaja väljaõppes.

6. märtsil 2021 saab Eesti Vaegkuuljate Liit 28-aastaseks ja sünnipäeva puhul otsustasime välja loosida 28 euro väärtuses päris magustoidu. Lemmikmagustoit võitja lemmikkohvikus loositakse välja kõigi küsijate vahel, kes on saatnud kuulmisteemalised küsimused meile enne kuulmispäeva või esitavad need e-lõunal.

Tervisepäeva modereerib koolitus- ja konsultatsioonifirma KA Konsultatsioonid suhtlemiskoolitaja, kirjanik ja vabakutseline ajakirjanik Katrin Aedma.

Orienteeruv ajakava ja teemad

  • 12.30 Mis võib kuulmist kahjustada ja kuidas ise ennast aidata? Tervisefänn ja suhtlemiskoolitaja Katrin Aedma
  • 12.45 Mida kõrv suudab ja miks ta vahel enam ei suuda? Tallinna ülikooli psühholoogiaõppejõud, psühhoakustik, Eesti Audioloogia Seltsi juhatuse liige Avo-Rein Tereping.
  • 13.15 Kuidas ära tunda kuulmislangust? Kuidas kuulmislangus mõjutab meie igapäevaelu? Mida siis teha? Vaegkuuljate Liidu juhatuse esinaine Külliki Bode
  • 13.45 Kas ja kuidas saad Sina osaleda EVL-i esmatasandi kuulmisnõustajate koolitusel? Eesti Vaegkuuljate Liidu projektijuht Pille Ruul.
  • 14.00 Lõpusõnad.

Registreeri end kuulmispäeva e-lõunale.

Järelkuulamiseks lisame kuulmispäeva lingi EVL kodulehele.

Kuulmiseni kuulmispäeval, 3. märtsil kell 12.30 Zoomis!

Kuule EVL-iga!

NB! Hea inimene! Saad anda oma panuse kuulmislanguse ennetamiseks ja raviks Eestis, toetades Kuulmisbussi ostmist: Kuulmisbussiga kuulmisabi igasse Eesti külla.

Projekti toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital.