Pressiteade
10. juuni 2016

Homme toimub Stroomi rannas tasuta koguperefestival „Puuda taga on inimene“

Homme, 11. juunil kell 11:00 algab Tallinna Stroomi ranna alal tasuta koguperefestival „Puude taga on inimene“ (PTOI). Festivali eesmärk on näidata erinevate inimeste võimekust olla iseseisvad, kui riik ja ühiskond on nende vajadustega arvestanud. Siiani on seda takistanud eelkõige suhtluslõhe.

pehmikud (1)

„Homse päeva avavad pidulikult võrdõigusvolinik Liisa-Ly Pakosta ja Sotsiaalministeeriumi sotsiaalala asekantsler Rait Kuuse,“ sõnas PTOI korraldaja Tiia Sihver. „Seejärel annab kontserdi Pimedate puhkpilliorkester, mis avab programmid nii pealaval, lastealal, spordialal kui ka kino ja teatri telgis.“

„Kõike pealaval toimuvat sünkroontõlgitakse viipekeelde – nii saavad ka kurdid näiteksMetstöllu kontserti nautida ning mõistavad päevajuhtide Hannes Hermaküla ja Samuel Golombi juttu,“ lausus Tiia Sihver. „Kinotelgis näitame kirjeldustõlkega filme, millest esimene on noorte lemmik „Supilinna salaselts“ ning teine Urmas Eero Liivinoortedraama „Must alpinist“.“

„Festivali üheks tõmbenumbriks on kindlasti pimekohvik, kus külastajad saavad tõelise elamuse – nägemismeel lülitatakse välja ning sööma ja jooma peab kombates,“ märkis Tiia Sihver. „See on ka ainukene festivali ala, kus väikest piletiraha küsime, sest selle eest saab joodavat ja midagi ka hamba alla, kuid eelkõige hindamatu kogemuse.“

Vaegnägijate temaatikat käsitleb ka Terateatri tükk „Pime päev“, mis ilmestab mõtlemapanevalt valusnaljakaid situatsioone, kuhu pime inimene kas juhuslikult või ümbritsevate tähelepanematuse tõttu võib sattuda. Lastealal saab õppida jalaga maalimist, viipekeelt, esmaabi ning tule- ja liiklusohutust. Spordialal toimubpimelaskmine, ratastooli vehklemine, pimelauatennis ning ratastooli korvpalli turniir.

Lisaks põnevatele tegevustele saab kunstitelgis tutvuda suure kunstinäitusega, mille programmi aitas koostada varvaskunstnik Meelis Luks ehk Mella. Festivali alal müüakse käsitööd ning festivali maskotte – Pehmikuid.

Tallinna Transpordiameti info kohaselt teenindavad 11. juunil kogu päeva vältel Stroomi randa sõitvat liini nr. 40 enamjaolt madala põhjaga ja uuemad bussid. Madala põhjaga bussi ooteaeg ei tohiks ületada 15 minutit. Pardirallilt saab madala põhjaga trammiga Viru peatusesse ja sealt edasi nr. 40 bussiga Stroomi randa.

Koguperefestival PTOI toimub juba teist korda ning selle suurtoetajad on Eesti Töötukassa, Sotsiaalministeerium, Hasartmängumaksu Nõukogu ja Tallinna Linnavalitsus.

Festivali ajakava ja ala kaart: http://www.puudetagaoninimene.ee/programm/

Facebook: https://www.facebook.com/puudetaga/

MTÜ Puude taga on inimene (www.puudetagaoninimene.ee) lõid ettevõtlikud eestimaalased, kelle missiooniks on ühiskondliku suhtluslõhe vähendamine puudeta ja puudega inimeste vahel. MTÜ PTOI tegeleb puudega inimestele oluliste teemadega, nagu näiteks liikumine linnaruumis, ligipääs kultuurisündmustele ja kaasatus. Koos hea partneri Eesti Töötukassaga tegeleb ka tööhõive küsimusega. Lisaks jagatakse oma kogemusi ja oskusi teistele Eesti kultuurikorraldajatele, et ka nemad saaksid oma sündmuse teha kõigile ligipääsetavaks.

Lisainfo:
Tiia Sihver, korraldaja
E-mail: *protected email*
Tel: 523 0644

Ivar Õuekallas
Powerhouse
E-mail: ee.esuohrewop@sallakeuo.raviTel: +372 6998 044
Mob: +372 55 645 112
www.powerhouse.ee