24.jaanuaril 2021 kuulutati ETV saates “Hommik Anuga” kaheksandat korda välja Selge kõneleja laureaadid. Anu Välba on ise pälvinud 2015. aastal Selge kõneleja auhinna, seetõttu oli just tema juhitavas saates põnev järjekordseid Unosid jagada. Uno on oma nime saanud Eesti Vaegkuuljate Liidu asutaja Uno Taimla järgi. Tegemist on kullakarva kujuga, millele on graveeritud võitja nimi. 

Selge Kõneleja 2020 auhinna said telesaatejuht Hannes Hermaküla (ETV, „Oma kodu“, „Ringvaade“), Heimar Lenk (Vikerraadio, „Kuldrandevuu“),  teatrinäitleja Priit Võigemast (vabakutseline, film “Tõde ja õigus”) ning suunamudijate kategoorias (mida sel aastal anti välja esimest korda) pälvis auhinna Nele Kirsipuu. Pildid auhindade üleandmisest on siin: https://vaegkuuljad.ee/liidust/galerii/

Selge kõneleja valitakse nende hulgast, kes kõnelevad selge diktsiooniga, ei kiirusta ning hääldavad korralikult välja ka sõnalõpud. Kandidaate esitasid ja nende vahel valisid nii kuulmislangusega inimesed kui ka normkuuljad Eesti Vaegkuuljate Liidu kodulehe ja sotsiaalmeedia kanalite kaudu. 

Eelmiste aastate Selged kõnelejad:

2013 Mihkel Kärmas
2014 Marko Reikop ja Owe Petersell
2015 Anu Välba, Märt Treier ja Helgi Sallo
2016 Urmas Vaino, Pille Minev, Märt Avandi
2017 Margus Saar, Allan Roosileht, Luule Komissarov
2018 Joonas Hellerma, Neeme Raud, Ülle Lichtfeldt
2019 Sander Rebane, Kaja Kärner, Ita Ever

Pressiteate koostas:
Külliki Bode
Eesti Vaegkuuljate Liidu esimees
e-mail: kylliki@vaegkuuljad.ee
tel: 53 478 422