Kõku Klubi kutsub kõiki aktiivseid sõpru-tuttavaid nautima lumiseid talverõõme naabrite juures Soomes. Himosel on välja valitud hubane 8-kohaline maja – Himoskotka 8, kuhu saame end mõnusalt sisse seada neljaks päevaks – vaata linki!

http://winres.himoslomat.fi/shops/acc/(S(wk5kb15ms5axttrfhmdaneo2))/himos/ProductDetails.aspx?d=HLKOT8&p=M08&l=en

Majas on elutuba, pööning, köök, saun, väljas terrass. Kaks kohekoalist magamistuba, pööningul neli voodikohta. Tekid ja padjad on olemas, kuid puuduvad linad ning käterätikud. Lemmikloomad pole lubatud!

Inventar: külmik, ahi, elektripliit, mikro-laine ahi, kohvimasin, nõudepesumasin, sööginõud ja põhilised köögiriistad, TV, elektriküte, kamin, saun + dušš + WC, kuivatuskapp suusariiete jaoks.

Himose keskus, pood, restoran jäävad majast 400 m kaugusele. Lääne nõlvad jäävad 100 m eemale ning põhja nõlvad 3 km kaugusele.

REGISTREERIMINE ON ALANUD! (lõpeb 31. jaanur 2014)

START Tallinna sadamast 13.02.2014 kell 11.00 Star/Superstar laevaga (D-terminal), Helsingisse jõuab laev kell 13.00. Edasi jätkub ca kolme tunnine autosõit. Marsruut on selline – Helsingist välja Lahti suunas, mööda kiirteed E75, enne Lahtit keerata teele 24, seal on viit Vääksy-Jämsä ning enne Jämsät viit Himos 8 km. START Helsingi sadamast 16.02.2014 kell 16.30 Star/Superstar laevaga.

REISI MAKSUMUS – orienteeruv hind on osalejale 160 eurot, mis sisaldab edasi-tagasi laevaga sõitu ning majas ööbimist kolmel ööl. NB! Osalustasu näol pole tegemist lõpliku, vaid prognoositava hinnaga. Täpne hind sõltub novembri lõpus või detsembri alguses (võimalik, et teise laevaoperaatori näol saab piletihindu pisut soodsamalt).

LISAKULUD – bensiinikulu (kehtestab roolikeeraja, mis jagatakse solidaarselt autosolijate vahel ära), kohapealsed teenused (mäepilet vms), oma moonakott, suusavarustuse/-boksi rent (Eestis).

MAKSEGRAAFIK – et oleks kergem kulusid ühtlustada, on võimalus osalustasu maksta osade kaupa: 15. november 45 EUR, 15. detsember 45 EUR, 15. jaanuar 45 EUR ning 10. veebruar 25 EUR. Loomulikult võib ka rohkem tasuda või osalustasu korraga. Hiljemalt 10. veebruariks peab olema täies ulatuses osalustasu tasutud!

TOITLUSTUS – osaleja võtab südameasjaks hoolitseda enda kõhukese eest!

VARUSTUSE RENT – neil, kel ei ole isiklikku mäesuusavarustust, siis soovitaksin mitme päeva varustuse rentida pigem Eestist kui Soomest. Eelmisel aastal ise laenutasin Karuspordist. Jäin rahule!

TEISED LÕBUD – kes suusatamisega sinasõber ei ole, siis alternatiivsed väljundid meelelahutuseks on järgmised: minna mootorkelgu- ja ATV-safarile, proovida lumeräätsakõndi, jäärajasõitu, läbida seiklusrada, püüda kala, teha kaasa põnev jääsuplus ning pärast lõõgastuda suitsusaunas.

TRANSPORT – sihtkohta jõudmiseks on plaaneritud sõita kahe sõiduautoga. Seetõttu on väga oodatud talviseid lumerõõme nautima need persoonid, kes omavad õigust sõita isikliku/laenatud autoga, mille abil saame üheskoos liikuda Himosele.

NÕUANNE – kes pole varem mäesuuska või lumelauda proovinud, siis soovitan soojalt Eestis kursusele minna, et omandada algteadmisi ja mis põhiline, ÕIGE tehnika!

LINGID

http://www.himos.fi/english/prices.html (hinnakiri)

http://www.karusport.com/ (suusavarustuse rent Eestis)

 

Talilaagri eestvedaja: Janek Kivilo

Kontakt: janek.kivilo@gmail.com

Märkused, ettepanekud on oodatud eelpool mainitud e-aaderssile.