perepaev

Ajaloomuuseum ja Politsei- ja Piirivalveamet kutsuvad pühapäeval, 11. septembril 2016 Suurgildi hoonesse (Pikk 17, Tallinn) tähistama rahvusvahelist vanavanemate päeva perepäevaga „TÄNUTÄHT VANAVANEMATELE“.

 Sellel päeval kehtib kõigile vanavanematele muuseumipilet hinnaga 1 EURO. Kõik politseinikud ja nende pered pääsevad perepäevale TASUTA.

Programm kestab kell 12.00-15.00.

Kavas:

·         Kell 12.00 räägivad Politsei- ja Piirivalveameti esindajad liiklusohutusest ja turvalisest liiklemisest linnatänavatel. Jagatakse helkureid ja kõik väiksed liiklushuvilised saavad koos vanavanematega proovida, kuidas helkurid pimedas töötavad. Lisaks antakse nõu, kuidas oma vara kõige paremini võõraste eest kaitsta. Laste rõõmuks on kohal LÕVI LEO.

 

·         Kell 13.00 Lonkava Hundi Vennaskond näitab, kuidas keskajal võideldi ja kuidas toimus enesekaitse.

 

·         Kell 14.00 toimub ekskursioon näitusel „Keskaja rõõmud. Suurgildi pidustused 15.-16. sajandil“.

 

·         Kell 12.00-15.00 saavad kõik meisterdada keskaegseid liiklusmärke ja puuhobuseid.

·         Terve päeva tähistame Muuseumipoe 10. sünnipäeva (kõik trükised -10%)

 

Suurgildi hoones on avatud püsinäitus „VISA HING. 11 000 aastat Eesti ajalugu”, mis jutustab lugusid Eesti värvikast ajaloost läbi aastatuhandete. Kindlasti leiate mõne tuttava pildi või loo, mis meenutab mõnd olulist sündmust või eseme, mis oli kodus kasutusel.

 

Tulge koos perega muuseumisse!

 LÕVI LEO

Vanavanemate päeva eesmärgiks on tänada ning avaldada austust vanavanematele laste ja lastelaste kasvatamise, jagatud hoole ning armastuse eest. Tähtpäev aitab lastel saada teadlikumaks sellest, millist tugevust, teadmisi ja elutarkust vanavanemad pakkuda suudavad ning tihendaks eri põlvkondade vahelist suhtlemist. Tähtpäev on asjakohane austusavaldus ka riigi poolt ning võimaldab avalikult näidata vanavanemate tähtsust eelkõige perekonna, aga ka ühiskonna jaoks tervikuna.