Võrdõigusvoliniku kantselei
Pressiteade
29. september 2015

Võrdõigusvoliniku kantselei tutvustas täna uut algatust, mille eesmärk on kutsuda ettevõtjaid ja asutusi parandama oma ruumide, teenuste ja info ligipääsetavust ning liituma hea tahte märgiga “SIIA SAAB. Ligipääs kõigile”.

Võrdõigusvoliniku Mari-Liis Sepperi sõnul on algatusega tänaseks liitunud asutused ja ettevõtmised näidanud, et neile on oluline kõigi vabadus mitte ainult ideena, vaid nad on erivajadustega inimeste jaoks reaalselt palju ära teinud. “Kes on ehitanud lifti ja kaldtee, trükkinud punktkirjas restoranimenüü või võtnud kasutusele silmusvõimendi ja tekstiekraanid, et vaegkuuljad saaksid nautida teatrietendusi,” loetles Sepper ning lisas, et kindlasti innustavad need asutused oma eeskujuga ka teisi oma ligipääsetavust parandama. Sepper rõhutas, et ligipääsetavuse parandamine ei tähenda alati suuri väljaminekuid ning ka väiksemate kohandustega saab erivajadustega inimeste elu mugavamaks muuta.

Eesti Puuetega Inimeste Koja tegevjuhi Anneli Habichti sõnul on ligipääsetavust tähtsustavat ettevõtet ja asutust tähistav märk “SIIA SAAB” puuetega inimeste jaoks justkui samm ajast ette. “Täna meil veel ideaalset ligipääsetavust pole, kuid me liigume sinnapoole. Loodan, et kontrollimise asemel tunnustav algatus “SIIA SAAB” mõjutab positiivselt mitte ainult keskkonda, vaid ka mõtlemist,” sõnas Habicht.

Ligipääsetavuse Foorumi MTÜ juhatuse liikme Jüri Järve sõnul on takistuseta ligipääs avalikule ruumile kõigi, sealhulgas puuetega inimeste põhiõigus. “Suur aitäh kõikidele eeskujulikele ettevõtetele ja asutustele, kes on juba liitunud täna avalöögi saanud algatusega ning teinud jõupingutusi ligipääsetavuse parandamiseks,” sõnas Järve. “Loodan, et tänuväärse algatuse käigus tehtav selgitustöö innustab ka teisi sellele rohkem mõtlema,” lisas ta.

Hea tahte märgiga “SIIA SAAB” on tänaseks liitunud Rahvusooper Estonia, Eesti Töötukassa, Tallinna Tehnikaülikool, Ülemiste Keskus, Eesti Kunstimuuseumi filiaalid Kumu, Kadrioru ja Niguliste muuseum, Teater Vanemuine, IT Kolledž, Pimedate Ööde Filmifestival,  AQVA Spa & Hotel  ning Restoran Tuljak.

Tänasest on avatud ka algatust ja märki tutvustav veebileht www.vordoigusvolinik.ee/siiasaab/. Sealt saab lugeda, mida tähendab ligipääsetavus erinevate vajadustega inimeste jaoks. Ettevõtetel, asutustel ja sündmustel on võimalik testida oma ligipääsetavust kontrollküsimuste abil. Ühtlasi leiab veebilehelt mitmete asjatundjate kontakte, kes saavad aidata ligipääsetavuse hindamisel ja anda nõu, kuidas oma keskkonda parandada.

Lisainfo:

Nele Meikar
Võrdõigusvoliniku kantselei
Meedianõunik
+372 53 584 968
6269 056
nele.meikar@svv.ee
www.vordoigusvolinik.ee