Hakkame sättima!

Kallid kõvakuuljad, teie pereliikmed, head sõbrad siitnurgast ja sealtnurgast! Kutsume teid Kesk-Eestisse kokku 24. -26. päeval lõikuskuul, mida kutsutakse rahvasuus ka augustikuuks.  Ootame teid kõiki laagerdama Udu tallu, mis asub siin: https://goo.gl/maps/3RfuG1ZMCBn

Kõkulaagri ladusa toimimise eest seisvad emandad-isandad on paiga üle vaadanud ja leidnud selle igati mõnusa koha olevat, kus me end suve lõpus kena Kuremaa järve kaldal  heasti tunneksime. Selle tõestuseks on käsilolevale kirjale lisatud uuemal ajal videokutseks nimetatav paari minuti pikkune liikuvate piltide rida, kus üksjagu teavitust kenakesti olemas:

 

 

Et tänavune aasta on riburada juubelisi täis pikitud -EV 100 ja EVL (kõkukate liit) 25 ning  Udu talu jääb muistse linnuse ligidusse, kus asub ka Kalevipoja säng, siis pidasid kokkukutsujad paslikuks korraldada seekordne suur ja rahvarohke kokkusaamine Kalevite kange rahva auks. Ootame Kalevi- ja Sulevipoegi, Tõllusid ja Pireteid, Lembitut tema vahva sõjasalgaga, soome sortse ning teisi meie rahva vapraid poegi ja tütreid. Oodatud on kõik Eesti ajalooga seotud tegelased, nii päris- kui ka raamatukangelased.

Kalevite kange rahvas koguneb reede õhtul, misjärel igaüks saab endale kaheks ööks paraja koja. Söögi-joogi eest on ka hoolt kantud.

Saabumise õhtul viime läbi rahva koosistumise, mida nimetatakse ka kärajateks.  Heidame pilgu peale läinud aasta laagrisõja liikuvatele piltidele (mõned kutsuvad seda kinoks), lubame, et kõigil saab olema hea tuju ammuste ja uute tuttavate kohtamisest. Soovijaid ootab saun ja kel himu, võib kaasavõetud jahisaaki vardasse ajada ja sütel küpsetada.

Teisel päeval peale hommikust linnupetet (korralik kõhutäis) tulevad tarkust ja osavust nõudvad katsumised nii suurtele kui väikestele, noorematele ja vanematele.
Lõunase kõhutäite järel on plaan teha vallutusretk Kassinurme linnusesse ja võib ette tulla, et seal läheb linnuse kaitsmiseks ja üleüldiseks rammukatsumiseks.
Linnusest tagasi, mekime head-paremat ning veedame toredasti aega järve kaldal ja laagriplatsil lustides, ise koerusi tehes, teiste koerusi pealt vaadates ning ilmakuulsa muusiku- laulumehe lugusid kuulates.

Kolmandamal päeval võtame ette veel mõned toredad teod väledamate ja imelikemate kangelaste väljaselgitamiseks ning lõpetame laagri parimatest parimatele ohtra kiituse jagamise ja tuleva aasta suvelaagri peamehe määramisega.

Laagrisse saab kirja panna ennast siit: https://goo.gl/forms/tKWPFnz5RpbJ0CBh1

Kiiremad saavad vähema raha eest, seetõttu on väegadi kasulik teile, kui te ennast kohe praegu kirja panete.

 

Piret Liim
laagri emand