27. oktoobril toimus Rapla Kultuurikeskuses 10. Vahtra Tantsud Tähtedega üritus poolfinaalis ja 3. novembril finaal.  Sel aastal osaleb 26 tantsupaari – 17 intellektipuudega klienti Rapla Hooldekeskuse Vahtra Tugikeskusest, 5 Viljandimaa Singelist, 2 Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskoolist ja tänavu esmakordselt 2 tantsijat ka Tartu Maarja Külast. Tantsupartneriteks on kohalikud tuntud inimesed – ärimehed, ametnikud, kultuuritegelased, poliitikud jt.

Tavaliselt annab võistluses osalevad tantsustiilid ette žürii, ent tänavuse juubeli puhul võib iga tantsupaar valida 2 meelepärast tantsu kõikide maailma tantsude hulgast. Nendega astutakse üles esimesel õhtul – poolfinaalis. Žürii valib välja, kumma tantsuga paar finaali pääseb. Võistlusest välja ei lange keegi. Finaalis esitatakse üks tants ning selgitatakse erinevate tantsukategooriate parimad. Võitjad saavad karikad. Valitakse ka publiku lemmik ning jagatakse hulgaliselt teisi auhindu.

Vahtra Tantsud Tähtedega sai alguse 2008. aastal, kui Vahtra Tugikeskuse kliendid ja juhendajad vaimustusid telesaatest Tantsud Tähtedega. Sündis idee korraldada oma Tantsud Tähtedega. Tantsida tahtvatest klientidest puudust ei olnud. Tantsupartneriteks kutsuti Raplamaa prominente – ja nad tulidki! Kaks kuud tantsutreeninguid tipnes suurepärase üritusega, kus rõhk oli pidulikel tualettidel ja viimistletud välimusel. Rapla Kultuurikeskuse saal oli rahvast täis, publik esinejatest vaimustuses. Mõne aasta pärast laienes tantsuvõistlus Raplast kaugemale – võistlema tulid Viljandimaa Singeli kliendid, nende järel teisedki. 6 aastat on tehtud tihedat koostööd ajakirjaga Vaimupuu ning üritust on kajastatud ka üle-eestilises telemeedias.

Vahtra Tantsud Tähtedega on suurepärane ettevõtmine, kuna pakub intellektipuudega inimestele esinemisvõimalust ning kaasalöömist kohaliku kogukonna elus. Samuti aitab tantsuvõistlus tutvustada avalikkusele vaimupuudega inimeste elu ning seeläbi hajutada võõrastust selle puude ees.

Läbi aastate on tantsuvõistlusel osalenud Rapla maavanemad Tiit Leier ja Tõnis Blank, Rapla vallavanemad Aare Heinvee, Alar Mutli ja Ilvi Pere, Rapla valla sotsiaalnõunik Inna Tamm, Rapla Hooldekeskuse juhatajad Andres Tina ja Anne-Ly Pedaja ning paljud teised võrratud Raplamaa inimesed.

Suureks abiks on olnud tantsuõpetaja ning tantsupartner Riho Pohla, žürii esimees Väino Sassi, Andra Lokk, Anne Paluoja, Piia Abel, ansambel Merivar – Aivar Arak ja Merike Ulma, ning õhtujuht Margus Abel. Nemad on tantsuvõistlusel kaasa löönud kõik 10 aastat.

Projekti toetavad Rapla, Kehtna, Kohila, Märjamaa, Juuru ja Kaiu Vallavalitsused, Rapla Tarbijate Ühistu, Rapla Maavalitsus, Rapla Kultuurikeskus, Rapla Hooldekeskus, Rapla Teataja, Adograaf, Papyrus, RSwood OÜ, Ideahouse OÜ, Ilu+ Ilusalong, Sillen Stiil, ansambel Merivar, Ajakiri Vaimupuu, Balti Filmi- ja Meediakool, operaatorid Maria Vita, Agnes Aus,  Janek Muru, Riho Pohla, Mari-Liis Tali, Kerttu Rakke, Tiina Azojan, Armar Paidla, Aare Hindremäe, Väino Sassi, Tiina Maida, Reelika Kirss, Andra Lokk, Kalju Visnu, Age Rebel ja paljud teised.

Rapla Hooldekeskuse Vahtra Tugikeskus osutab juba aastast 2003 sotsiaalteenust Raplamaa täiskasvanud intellektipuudega ja psüühikahäirega inimestele. Tööpäeviti tegutsevas päevakeskuses valmistatakse ühiselt süüa ja tehakse käsitööd, õpitakse igapäevaelus hakkama saamist läbi praktiliste käikude poodi, perearstile, töötukassasse jne. Koos käiakse matkadel ja ekskursioonidel Eestis ja välismaal, võetakse osa suvelaagritest, konkurssidest ja spordivõistlustest.

Lisainfo: e-post ageilumaa@gmail.com  tel 58150081