Liikumispuudega noormees Vadim Ušanov töötab Selveris kassapidajana. Vadim on veendunud, et tema erivajadus töötamist ei sega ja positiivse suhtumisega suudab ta kõike. Töötukassa ja Selveri toetusega on ta saanud vajalikud abivahendid, mis aitavad teda tööülesannete täitmisel.

Välireklaamidega tegeleva JCDecaux Eesti laojuht on vaegkuulja Mallori Lemsalu. Vastutusrikkal ametikohal on tema ülesanne tagada ettevõtte lao korrasolek, varude olemasolu ja igapäevane laotöö sujuv toimimine.

                                        

TAUST – töövõime ja puude raskusastme hindamine

Puue ja töövõime vähenemine on eri asjad, mida hinnatakse erinevalt. Puuet vaadatakse kui takistust ühiskonnaelus – mitte ainult tööelus – osalemisel.

Uus töövõime hindamise metoodika lähtub sellest, et iga inimene on unikaalne ja sama puue või haigus võib inimestel väljenduda erinevalt. Alates 1. juulist 2016 korraldab töövõime hindamist töötukassa ning hinnatakse, kuidas terviseseisund inimese igapäevast tegutsemist ja töötamist mõjutab. Puude raskusastet hindab endiselt sotsiaalkindlustusamet.

Puude raskusastme tuvastamiseks ja töövõime hindamiseks saab soovi korral esitada ka ühisavalduse. Ühistaotlusi võtab vastu nii töötukassa kui ka sotsiaalkindlustusamet.

Kirjutas: Mathi Kivi, kommunikatsiooniosakonna praktikant