KAS SOOVITE VIIPEKEELE ÕPET OMA TÖÖKOHAL VÕI KOOLIS? VÕTKE MEIEGA ÜHENDUST NING ORGANISEERIME SELLE TEILE, ASUKOHAST SÕLTUMATULT ÜLE EESTI!

viiped

Kas teadsite, et eesti viipekeel on kantud maailmas ametlikult tunnustatud keelte nimistusse? Nimetatud kommunikatsiooniviis pole vaid arusaamatu “kätega vehkimine”, vaid täiesti iseseisev keel, millega saab väljendada kõike, mida vastaval keeleühiskonna liikmel vaja on väljendada. MTÜ THINK pakub heal tasemel viipekeeleõpet suurte kogemustega õpetaja käe all. Pakume õpet kolmele tasemele: alustajatele (tase A1.1.) ning jätkajatele (tasemed A1.2. ja A2.1). Edasijõudnute grupid sobivad neile, kes on lõpetanud THINK Koolituskeskuse algajate kursuse või on varem viipekeelt mujal õppinud, kuid soovivad nüüdseks oma teadmisi lihvida ning täiendada. Sobiva taseme määrab õpetaja viipekeelse vestluse käigus.


Kursuste info:

–  1. osa ehk A1.1 alustab 31. märtsil 2015. Tunnid toimuvad teisipäeviti kl 19.15-20.45. Maht 40 tundi a´ 45 min (korraga toimub 2 tundi). Kursus lõppeb 17.novembril 2015. Hind 229 eurot. Ootame huvilisi registreeruma!

– 2. osa ehk A1.2 alustab 31.märtsil 2015. Tunnid toimuvad teisipäeva õhtuti kl 17.30-19.00. Kursuse maht on 40 tundi ja lõpuajaks 17.november 2015. Maksumus: 229 eurot. Ootame huvilisi registreeruma!

– 3. osa ehk A2.1 alustab septembris 2015. Maht: 40 tundi a´ 45 min (korraga toimub 2 tundi), maksumus 229 eurot.

Asukoht on Tallinna kesklinnas, Toompuiestee 10, Eesti Puuetega Inimeste Koja maja 2.korrusel mugavas õppeklassis. Õppetöö ajal võimalus parkida auto tasuta hoovi.

Sissejuhatuseks…
Kas oled kurdi inimese lähedane või on Sinu sõber kuulmispuudega? Võib-olla oled põdenud haigust, mille tagajärjel on kuulmine jäädavalt nõrgenenud või kõnelemine raskendatud? Ehk töötad asutuses, kus tuleb sageli ette suhtlemist kurtidega või eeldab Sinu töö suhtlemist distantsilt silmside abil? Või äkki soovid omandada hoopis uut keelt ning õppida tundma ülipõnevat ja omapärast kurtide inimeste kultuuri ja maailma?

Kui jah, siis oled oodatud õppima viipekeelt!

Kursuse 1.osa on mõeldud algajatele, kellel puuduvad eelnevad teadmised kurtuse ning viipekeele kohta. Kursuse käigus viiakse õpilased kurssi kurtuse olemuse ning tekkepõhjustega, samuti kurtide kogukonna ning kultuuriga. Lisaks keele õppimisele käsitletakse ka kurtide psühholoogiat, maailmapilti ning taju eripärasid. Koolitusel kasutatakse hulgaliselt näitlikke vahendeid ning selgitustega kaasnevad konkreetsed näited. Õpitu paremaks kinnistamiseks on harjutustik. Samuti sisaldab kursus iseseisvat tööd kirjandusega, viipevara ning –fraasidega ning seejärel juba viipekeelsete tekstidega; lisaks on enda poolt salvestatud viipetekstide analüüs. Keda pakutav huvitama hakkas, võib lisateavet uurida siit: (viide õppekavale).

Õpetaja on Maret Õun, Tartu Ülikooli  sotsiaal- ja haridusteaduskonna viipekeele õppejõud ning Heleni kooli viipekeele õpetaja.

Grupitellimuse korral tuleme soovi korral kohale kliendi juurde üle Eesti. Võimalik on korraldada kursuseid ka väljaspool Tallinna. Lisainfo meie kodulehel: http://www.think.ee/

Koolituse eest saab tulumaksu tagasi. Koolitusluba nr 6817HTM on väljastatud Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt 13.11.2012 ministri käskkirja nr 587 alusel. Töötaval erivajadusega inimesel on võimalik kogu kursuse eest raha tagasi saada; täpsem info siin: http://www.ensib.ee/sotsiaaltoetused-puuetega-inimestele/

Huvilisi ootame küsimusi esitama ning endale sobivalt algajate või edasijõudnute kursusele registreeruma järgmistel kontaktidel:

E-post: kristi@think.ee

Telefon: 5347 8422 (Külliki Bode)

PÕNEVATE KOHTUMISTENI VIIPEKEELE TUNNIS!