Tähelepanu! Valmis olla!

Kas teadsid, et järgmisel teisipäeval, 28.novembril 2023, on heade tegude päev, mil toimuvad üle-eestilised annetustalgud https://annetamistalgud.ee/

Eesti Vaegkuuljate Liit kutsub sel aastal annetama Kuulmisbussi ja esmatasandi kuulmisnõustamise võimestamiseks. Sinu annetuse abil soetatakse Saaremaale, Lääne-Virumaale ja Pärnumaale audiomeetri komplektid, et suurendada Kuulmisbussi ja esmatasandi kuulmisnõustajate võimekust rohkem soovijaid vastu võtta. Swedbank lisab igale Ma armastan aidata keskkonnas talgupäeval (28.11.2023) tehtud annetustele oma osa (sama palju või peaaegu sama palju). Vali sobiv pangalink ja annetuse suurus: https://www.armastanaidata.ee/annetan/tervis-ja-toimetulek/kuulmisbuss-esmatasandi-kuulmisabi-noortest-eakateni-2.

Kuulmisbuss (alates 2021) on varustatud spetsiaalse aparatuuriga, mis võimaldab teha kuulmisteste ja pakkuda esmatasandi kuulmisnõustamist ning kuuldeaparaadi hooldust ka suurematest keskustest kaugemal asuvates paikades. Kahe aasta jooksul erinevates maakondades korraldatud 65 kuulmispäevaga on Kuulmisbuss aidanud 2679 inimest. Enamus inimesi tegid Kuulmisbussis oma elu esimese kuulmiskontrolli. Vanim klient on olnud 101-aastane Helga, kõige noorem 4-aastane Kris. Vaid 14% testitutest polnud kuulmisega probleeme. 86% testitutel on soovitatud pöörduda täpsemate uuringute tegemiseks perearsti juurde ning antud nõu protsesside ja abisaamise võimaluste kohta. Kuulmisbussis nõustavad vabatahtlikud esmatasandi kuulmisnõustajad, kellest enamik on ka ise vaegkuuljad. Kõik nõustajad on läbinud spetsiaalse koolitusprogrammi. Sinu annetus aitab Kuulmisbussil jõuda rohkemate abivajajateni – noortest eakateni – ja seda nende kodukohas.

Eesti Vaegkuuljate Liit on tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute nimekirjas ja järgib kogumise head tava – https://heakodanik.ee/annetuste-kogumise-hea-tava/

Oleme tänulikud, et jagad meie talgukutset oma sõprade, sugulaste ja töökaaslastega. Kui tead hoolivat ettevõtet, organisatsiooni, kes võik meid aidata, siis palun jaga lahkesti kutset.

Suur tänu kõikidele annetajatele!
#annetamistalgud @Annetamistalgud

Uno Taimla fond
Eesti Vaegkuuljate Liit
https://vaegkuuljad.ee/
https://www.facebook.com/vaegkuuljad