SA Eesti Puuetega Inimeste Fond

PRESSITEADE

30.04.2018

Sihtasutus Eesti Puuetega Inimeste Fond korraldab täna, kell 20.30 Muuksi linnamäel heategevusürituse Valguse Jalajäljed.

Ürituse eesmärgiks on juhtida tähelepanu pimedate muusikahariduse kitsaskohtadele ning koguda annetusi Eesti esimese punktkirjas noodiaabitsa väljaandmiseks.

Tartu Emajõe Kooli muusikaõpetaja Kadri Kutsar on aastaid soovinud välja anda Eesti lauluvaral baseeruvat punktkirjas noodiaabitsat.

„Noodikirja oskus tuleb omandada juba põhikoolis, muidu ei ole muusikaline kõrgharidus võimalik. Eestis aga puuduvad selleks vastavad õppematerjalid ning noodikiri jääb vaegnägijatele kättesaamatuks,“ selgitab Kutsar.  Planeeritav õpik võimaldab õpetajal, kes ise ei pruugi vallata pimedate kirja, näha teksti paralleelselt. See omakorda annab võimaluse pimedate muusika õpinguteks ka tavaklassis.

Et probleemile lahendust leida, korraldab SA Eesti Puuetega Inimeste Fond koostöös Eesti Pimedate Liiduga 30ndal aprillil kell 20.30 Muuksi linnamäel heategevusürituse Valguse Jalajäljed.  Õhtuvidevikus moodustatakse taskulampidest ja inimestest Muuksi linnamäele hiiglaslik jalajälg, millest tehakse aerofoto. Fotol on oodatud osalema kõik. Osalejatel palutakse kaasa võtta taskulambid.

Samuti osalevad lauludega mitmed laulukoorid, nende hulgas Vox Populi, keda juhatab Janne Fridolin ning Head Ööd, Vend,  helilooja Pärt Uusbergi juhatusel.

SA Eesti Puuetega Inimeste Fondi juhataja Eero Kiipli rõhutab kõigi osalejate tähtsust:  „Kogume annetusi, et välja anda õpematerjal, mille mõju oleks üle aja ulatuv. Oluline on, et see oleks meie kõigi ühine asi. Kunagi ei tea, kus võib anne avalduda, meie peame lihtsalt kõigile võimalused looma.“ Annetuse Eesti esimese punktkirjas noodiaabitsa loomiseks saab teha kodulehel www.epifond.ee või üritusel kohapeal.

Rohkem infot www.epifond.ee ja Facebooki lehelt: https://www.facebook.com/events/864459093725922/

SA Eesti Puuetega Inimeste Fond on riigi poolt asutatud sihtasutus, mille eesmärgiks on toetada ning soodustada puuetega inimeste integreerumist ühiskonda, nende sotsiaalse aktiivsuse suurendamist ning nendele võrdsete võimaluste loomist hariduse, töö, eluaseme ja muu vajaliku omandamisel.

Eero Kiipli

SA Eesti Puuetega Inimeste Fond, juhataja

epifond@gmail.com  Tel. 56496102